Zamek Czocha

Wzniesiony z inicjatywy króla czeskiego Wacława II w XIII wieku jako twierdza obronna na granitowo-gnejsowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy, jedna z warowni Okręgu Kwisy. Na początku XX wieku u jego stóp wybudowano zaporę, tworząc Jezioro Leśniańskie. Do dziś nie wyjaśniono wielu związanych z nim zagadek z okresu II wojny światowej.
Hotel dysponuje 110 miejscami noclegowymi w pokojach w standardzie tematycznym i rodzinnym w zamku i kasztelanii. Dla gości o wyjątkowych gustach wynajmowana jest Komnata Książęca. Pokoje w standardzie tematycznym są stylizowane na zabytkowe: Apartament Ernesta Gütschowa, pokój Bodo Ebhardta, pokój Edgara von Üchtritz oraz pokoje: Podróżnika, Rycerski, Chłopca Czarodzieja i Myśliwski. Pokoje rodzinne utrzymane w stylu nowoczesnym.
Pobyty na Zamku Czocha uatrakcyjniają pokazy walk rycerskich, występy zespołu muzyki dawnej i kameralnej., Możliwe jest zwiedzanie Zamku z przewodnikiem, jak również zwiedzanie Sali Tortur i Muzeum Przedzamcza, które funkcjonują na terenie obiektu. W sezonie letnim po jeziorze Leśniańskim okalającym Zamek pływa stateczek wycieczkowy i można skorzystać z rejsu turystycznego.Zaplecze gastronomiczne to stylowa restauracja i nastrojowa kawiarnia, degustacje miodów pitnych w zamkowej Winiarni w podziemiach.

http://www.elle.pl/moda/artykul/top-model-3-odcinek-4-kulisy
Sucha, 59-820 Leśna
Komnata Książęca - 980 zł, pokój rodzinny -185 zł, zwiedzanie - 8/15 zł/os, nocne zwiedzanie - 40 zł/os, degustacja miodów w podziemiach - 13 zł/os

Mapa

Ciekawe miejsca

Restauracja-Pizzeria Pasja

Lokal zawdzięcza nazwę zamiłowaniu właścicieli do odkryć kulinarnych, nieograniczonej możliwości...

ul. Kolejowa 25
Gryfów Śląski
więcej...

Zajazd Zornica

Zajazd „Zornica” we wsi Krzewie Wielkie znajduje się przy drodze krajowej nr 30 Jelenia Góra...

Krzewie Wielkie 90a
więcej...